abtycellulitowe kosmetyki leczniczeLato coraz bliżej a wam na samą myśl o wskoczeniu w kostium kąpielowy włos jeży się na głowie? Nie pozwólcie by cellulit odebrał wam radość z plażowania – przeczytajcie dlaczego w walce z tym problemem warto odstawić na bok drogeryjne balsamy, a w zamian sięgać po kosmetyki lecznicze!

Cellulit zmorą milionów kobiet

Cellulit to problem, z którym borykają się panie w każdym wieku na całym świecie – najczęściej pojawia się na udach, pośladkach i brzuchu, rzadziej na ramionach, plecach czy łydkach. Wywoływany jest przez różnorodne czynniki – od źle zbilansowanej diety, poprzez zaburzenia hormonalne, a na nieodpowiedniej pielęgnacji skóry skończywszy – które prowadzą do nadmiernego magazynowania w tkance łącznej takich substancji jak woda, tłuszcz, czy produkty uboczne przemiany materii. Kiedy organizm nie radzi sobie z ich usuwaniem na skórze pojawia się nieestetycznie wyglądająca „pomarańczowa skórka”, czyli nierówności, wzgórki i pofałdowania. Chcąc się ich pozbyć najczęściej szukamy jakiegoś cudownego środka – supernowoczesnego balsamu, specjalistycznego zabiegu czy preparatu sprawiającego, ze nadprogramowe kilogramy, a wraz z nimi cellulit rozpierzchną się jak kamfora. Niestety – cudownych środków nie ma, a eksperymenty zamiast pomóc mogą tylko pogorszyć sprawę!

Kosmetyki lecznicze skuteczne w walce z cellulitem

Aby skutecznie zwalczyć cellulit najlepiej jest działać kompleksowo – zmienić dietę na zdrowszą, zacząć się więcej ruszać, stosować odpowiednie, naturalne suplementy oraz specjalistyczne kosmetyki lecznicze.

kosmetyki lecznicze antycelluliteKosmetyki lecznicze, tj. balsamy, mleczka, peelingi , to preparaty, które rozprawiają się z cellulitem zewnętrznie. Ich głównym zadaniem jest przyspieszenie zaburzonego metabolizmu w skórze, poprawienie krążenia krwi i limfy oraz drenowanie komórek i tym samym usuwanie nagromadzonych w tkance podskórnej produktów ubocznych przemiany materii, toksyn czy nadmiernej ilości wody. Ponadto kosmetyki lecznicze mogą mieć rożne działania dodatkowe – niektóre eliminują komórki tłuszczowe, inne mogą dodatkowo uszczelniać naczynia krwionośne, witaminizować skórę, usuwać stany zapalne tkanki łącznej,  czy ograniczać zastój płynów. Zapytacie o co tyle krzyku – w końcu takie działanie oferują nie tylko kosmetyki lecznicze ale także każdy jeden balsam, czy krem antycellulitowy dostępny w najbliższym hipermarkecie! Tak, to prawda, jednak to, co zostało napisane na etykiecie takiego kosmetyku niekoniecznie musi pokrywać się z rzeczywistością – tymczasem kosmetyki lecznicze mają tę przewagę, że ich obietnice mają pokrycie w licznych naukowych próbach klinicznych oraz certyfikatach jakości. Dodatkowo zawierają one substancje aktywne w stężeniach wielokrotnie wyższych niż ogólnodostępne preparaty – stosując je macie pewność, że zadziałają dokładnie tak jak obiecuje producent!

Kosmetyki lecznicze Dr Nona dla gładkich ud!

Jeżeli chcesz mieć pewność, że stosowane przez Ciebie kosmetyki lecznicze spełnią swoją powinność używaj ich zawsze w połączeniu ze zdrową dietą, sportem i odpowiednią suplementacją. Cellulit to nie tylko zewnętrzny problem estetyczny, ale przede wszystkim dolegliwość wewnętrzna! W walce z nią fachowcy z kliniki Lenom – certyfikowanego instytutu badawczego Dr Nona – opracowali specjalistyczny, wszechstronny pogram usuwania cellulitu na bazie kosmetyków leczniczych i doustnych, ziołowych preparatów firmy Dr Nona. Oto ich przykładowe zalecenia:

Rano:

1. Peeling solny lub maseczka solna z miodem na ciało po zastosowaniu Halo-żelu.

2. Masło Shea do ciała na całe ciało.

3. 2 kapsułki Faza 9, popić szklanką herbaty Gonseen.

W południe:

1. Szklanka herbaty Gonseen przed posiłkiem.

2. Szklanka Soupseen.

Wieczorem:

1. Cleanseen – 2 kapsułki po ostatnim posiłku.

2. Kąpiel w soli z Morza Martwego i zastosowanie Halo-żelu do mycia ciała.

3. Maseczka błotna lub balsam regenerujący Solaris.

kosmetyki lecznicze na cellulitDziałanie tego programu  polega przede wszystkim na usprawnieniu krążenia, uszczelnieniu naczyń krwionośnych, poprawieniu krążenia limfy oraz eliminacji wszelkich złogów, szlamów i toksyn z organizmu. Zarówno suplementy jak i kosmetyki lecznicze należy na stałe włączyć do swojego planu dnia – cellulit ma to do siebie, że gdy przestajemy z nim walczyć to niestety wraca.


One Comment

  1. Agatka
    Posted 22 sierpnia 2013 at 17:57 | Permalink

    Ja próbowałam póki co Celluline i masaży – efekt widać co prawda po 3 mies dopiero, ale ważne ze działa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *