kkosemtyki naturalne do opalania

Letnie miesiące to idealny czas, aby nabrać pięknej, złocistej opalenizny. Skóra poddawana systematycznym, acz niezbyt intensywnym słonecznym kąpielom wygląda zdrowo i niezwykle kusząco – delikatna opalenizna sprawia, że wyglądamy nie tylko młodziej, ale i szczuplej! Jednak jeśli nie chcemy osiągnąć efektu przeciwnego do naszych zamierzeń pamiętajmy o skutecznej ochronie. Kosmetyki naturalne do opalania to podstawa letniej pielęgnacji skóry!

Kosmetyki naturalne do opalania – dlaczego są takie ważne?

Urlop, długi weekend a nawet wolne popołudnie w okresie kiedy dni są szczególnie długie, to dla każdego z nas wspaniała okazja, aby skorzystać ze słonecznych promieni i dzięki opaleniźnie nabrać wakacyjnego look’u. Niestety, jest to również czas kiedy intensywność szkodliwego dla skóry promieniowania ultrafioletowego UVA/UVB należy do najwyższych w ciągu roku. Jest ono odpowiedzialne nie tylko za tzw. fotostarzenie się skóry, ale przede wszystkim za jej różnorodne uszkodzenia, spowalnianie procesów naprawczych, czego odległymi skutkami mogą być nawet groźne dla życia nowotwory. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby nie zapominać o ochronie przed promieniowaniem ultrafioletowym i stosować właściwie dobrane kosmetyki naturalne do opalania.

kosmetyki naturalne do opalaniaPomimo, iż nasza skóra posiada naturalne mechanizmy obronne, które przez miliony lat pomagały człowiekowi uchronić się przed szkodliwym wpływem promieni UVA i UVB, tj. wzmożona produkcja ochronnego barwnika odpowiedzialnego za powstawanie opalenizny – tzw. melaniny i systematyczne pogrubianie naskórka , który rozprasza promieniowanie, kosmetyki naturalne do opalania są w dzisiejszych czasach nieuniknione. Środowisko jest bardzo zanieczyszczone, a warstwa ozonowa, która stanowiła naturalną tarczę przeciw śmiercionośnym promieniom – zdegenerowana do tego stopnia, że wykształcone w toku ewolucji mechanizmy obronne to dla naszego organizmu zdecydowanie za mało. Na szczęście istnieje zarówno szereg naturalnych substancji, jak i przygotowanych na ich bazie preparatów kosmetycznych, które w walce o zdrową cerę będą naszymi silnymi sprzymierzeńcami.

Jakie kosmetyki naturalne do opalania są polecane przez specjalistów?

W letniej pielęgnacji skóry zalecane są przede wszystkim kosmetyki naturalne do opalania zawierające filtry przeciwsłoneczne – najbezpieczniejsze będą te pochodzące z natury, czyli mineralne. W przeciwieństwie do filtrów chemicznych nie wnikają one w głąb naskórka, ale przy pomocy mikrocząsteczek osadzają się na nim i tworzą ochronną powłokę, odbijającą dawkę promieniowania. Taki filtr znajdziecie między innymi w Balsamie Solaris – produkcie stworzonym przede wszystkim z myślą o osobach narażonych na maksymalne dozy promieniowania (np. chorych poddawanych naświetlaniom w radioterapii), a więc doskonale nadającym się również do opalania i przeciwsłonecznej ochrony.

Naturalne kosmetyki do opalania – balsam Solaris

Balsam Solaris to naturalny kosmetyk, który wyróżnia się na tle innych unikatową, nowatorską formułą, w której zanurzone są biokomponenty z Morza Martwego (minerały, woda, sól), ekstrakty z aloesu, jagody, klonu i trzciny cukrowej oraz skoncentrowane roślinne olejki, m.in. z jojoby, tymianku, rozmarynu i pomarańczy. Całości dopełnia wysokoskoncentrowana, naturalna witamina E – jeden z najsilniejszych antyoksydantów! Jest on powszechnie stosowanym środkiem nie tylko zapobiegawczym, ale również wspomagającym regenerację w różnego typu oparzeniach, uszkodzeniach skóry i problemach dermatologicznych.

kosmetyki naturalne do opalania

Latem stosujcie go nie tylko podczas opalania, ale każdorazowo, przed wyjściem na zewnątrz. Aplikację zaplanujcie na około kwadrans przed zanurzeniem się w promieniach słońca – wówczas wszelkie dobroczynne składniki będą miały szansę wniknąć w głąb skóry, a ochronny płaszcz mineralny ustabilizuje się, aby zapewnić maksymalną ochronę. Dzięki Balsamowi uzyskana opalenizna będzie równomierna i zdrowa – a co więcej, utrzyma się bardzo długo.

Jeśli chodzi o naturalne kosmetyki do opalania, to Balsam Solaris jest niezrównany z jeszcze jednego powodu – to również wspaniały kosmetyk po opalaniu, który ukoi rozgrzaną skórę i załagodzi wszelkie mniejsze i większe problemy. To pierwsza pomoc, kiedy ze słońcem przeholujemy! Już jedna aplikacja balsamu na oparzoną jego promieniami skórę przyniesie ulgę i znaczącą poprawę, zmniejszy dyskomfort, ból i pieczenie.

Balsam Solaris może być stosowany przez osoby w każdym wieku – przed po i w trakcie opalania. Jest to produkt naturalny, więc stosując go macie pewność, że nie zaszkodzicie dodatkowo swojej skórze, a wręcz przeciwnie – wspomożecie w pełnieniu jej naturalnych funkcji! Jeżeli wciąż nie wiecie jakie kosmetyki naturalne do opalania wybrać – koniecznie wypróbujcie ten produkt! To must-have na waszej wakacyjnej liscie zakupów!


One Comment

  1. Krem
    Posted 15 lipca 2013 at 08:20 | Permalink

    Dobrać letnie kosmetyki to jest lekki problem. Zależy od skóry… ja mam bardzo wrażliwą i staram się używać tylko organicznych, ale chęć do spróbowania czegoś innego jest zawsze! 😉 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *