kosmetyk leczniczy - balsam solarisSłoneczko w tym miesiącu przygrzewa aż miło! Nic dziwnego, że wiele z nas wystawia skórę na działanie jego promieni – jednak co za dużo, to niezdrowo! Chwila zapomnienia, brak odpowiedniej ochrony i oparzenie gotowe! Jednak kiedy już się nam przytrafi są sposoby, aby załagodzić bolesne skutki – istnieją wszak kosmetyki lecznicze, które w mig przyniosą ulgę i pomogą wykaraskać się z nieprzyjemnej sytuacji.

Kosmetyki lecznicze pomagają na oparzenia

Jak wiecie kosmetyki lecznicze to hit ostatnich miesięcy – oprócz działania pielęgnacyjnego mają moc rozprawiania się z problemami, z którymi do tej pory nie radziły sobie preparaty dostępne bez recepty i konieczna była wizyta u specjalisty. Na szczęście istnieją firmy takie jak Dr Nona, które oferują nam naturalne specyfiki o wzbogaconych formułach – w ich składzie kryją się dobroczynne składniki mineralne i roślinne, które działają nie tylko na skórę, ale i na cały organizm! Jednym z nich jest Balsam Solaris, o którym pisaliśmy co nieco w poprzednim poście.

Balsam Solaris – hit na oparzenia!

Balsam Solaris to produkt, który rewelacyjnie wpisuje się w grupę jaką są kosmetyki lecznicze – zawiera bowiem szereg aktywnych minerałów – makro i mikroelementów – w zestawieniu, które spotykane jest tylko w wodach Morza Martwego! Naukowe badania co rusz dowodzą ich niesamowitej skuteczności w leczeniu schorzeń dermatologicznych. Jednak nie tylko wysokie nasycenie formuły balsamu minerałami odpowiada za jego niesamowitą skuteczność jeśli chodzi o profilaktykę i wspomaganie leczenia oparzeń (i to nie tylko tych spowodowanych słońcem). Niezwykle ważną rolę odgrywają tutaj także wyciągi roślinne – znany z działania regenerująco – łagodzącego aloes, odżywcza jojoba, czy wyrównujący nawilżenie klon, to tylko niektóre z nich. Nie wolno zapominać także o bakteriobójczym, dezynfekującym uszkodzenia skóry oraz działającym lekko przeciwbólowo tymianku; jagodzie, która dostarcza witamin A, C, D i tych z grupy B i dzięki temu pozytywnie wpływa na procesy regeneracji czy olejku pomarańczowym – silnym antyoksydancie o działaniu przeciwnowotworowym.

To właśnie ten rewelacyjny skład w odpowiednio dobranych proporcjach zapewnił Balsamowi Solaris zaszczytne miejsce pośród kultowych kosmetyków, które zachwycają miliony użytkowników na całym świecie. A dzięki temu, że również rozliczne testy i badania potwierdzają skuteczność tego produktu – grupa “kosmetyki lecznicze” powiększyła się o kolejny godny polecenia specyfik!

Jak stosować balsam Solaris na oparzenia?

Balsam nakładamy na doskwierające nam miejsca kilka razy dziennie, w tym także na noc, smarując produktem skórę uprzednio oczyszczoną. Warstwa balsamu nie powinna być zbyt obfita, aby komórki skóry mogły swobodnie oddychać, a uszkodzony naskórek szybciej się regenerował. Miejsca oparzonego nie przykrywamy ubraniem, zwykle przy oparzeniach I stopnia nie potrzebny jest także opatrunek. Jednak w przypadku oparzenia co najmniej II stopnia warto na oparzenie oprócz balsamu Solaris nałożyć jeszcze kompres z minerałami Morza Martwego.

Już po kilku chwilach od nałożenia balsamu czy kompresu poczujemy ulgę, ból i pieczenie ulegną znacznemu złagodzeniu a zaczerwienienie znacząco zblednie. Jeśli będziemy stosować specyfik regularnie kilka dni wystarczy, aby zapomnieć o przykrych dolegliwościach – nie będzie nam także przypominać o nich schodzący płatami naskórek, gdyż regenerujące właściwości Solarisa rozprawią się i z tym problemem! Warto nadmienić, że Solaris jako kosmetyk leczniczy może być stosowany przez osoby w każdym wieku i o każdym typie skóry. Nadaje się nawet dla niemowlaków. Nie wywoła on dodatkowych podrażnień u wrażliwców, ani nie spowoduje pojawienia se wysypki u alergików! Polecamy go gorąco!

balsam solaris


One Comment

  1. zdrowyfacet
    Posted 19 czerwca 2014 at 22:28 | Permalink

    Jeszcze nie znalazłem skutecznego preparatu na oparzenia słoneczne. Spróbuje ten przetestować na najbliższych wakacjach. Aż dziwne że nie zawiera pantenolu tak popularnego w tego typu kosmetykach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *