kosmetyki naturalne robione w domu

Czy wiesz, że kosmetyki naturalne to nie tylko preparaty ze sklepowej, czy aptecznej półki, ale również mieszanki, które przy odrobinie wiedzy i cierpliwości możesz wykonać sama we własnej kuchni? To nie jest takie trudne jak się wydaje! Dziś rozpoczynamy cykl artykułów, w których będziemy dla Ciebie odkrywać tajniki domowej produkcji preparatów pielęgnacyjnych – „Zrób to sama!”

Kosmetyki naturalne w 100% – czy to możliwe?

Jeżeli jesteś zagorzałą zwolenniczką naturalnej pielęgnacji skóry, na pewno zwracasz uwagę nie tylko na pielęgnacyjne działanie preparatów obiecane przez producenta, ale przede wszystkim na ich skład.  Niestety, nawet tzw.  kosmetyki naturalne oferowane w drogeriach i aptekach nie są naturalne w 100% – aby nie psuły się zaraz po otworzeniu i lepiej wnikały w skórę często mają dodatki różnych chemicznych substancji – m.in. emulgatorów, stabilizatorów czy chociażby konserwantów.

Tylko kosmetyki, które wykonasz sama w domu będą całkowicie naturalne i wolne od chemii. Niestety – ich przygotowanie wymaga od Ciebie podstawowej wiedzy dotyczącej różnych, naturalnie występujących składników, a także sporo czasu i cierpliwości. Musisz również pamiętać, że samodzielnie przygotowane mieszanki nie będą nigdy tak trwałe, jak gotowe kosmetyki naturalne ze sklepu – najczęściej wytrzymają dzień, góra dwa w warunkach chłodniczych.

Kosmetyki naturalne domowym sposobem.

Jak zapewne się domyślasz wiele z produktów, które na co dzień stanowią składniki posiłków możesz używać również jako komponentów domowych kosmetyków. Wiele owoców, warzyw czy przypraw oprócz doskonałego smaku ma także rewelacyjny wpływ na skórę! Podstawowe informacje na ten temat możesz znaleźć praktycznie wszędzie – w Internecie, prasie czy fachowej literaturze. Wiele z nich na pewno już znasz – kosmetyki naturalne wykonywane w domu to przecież żadna nowość, a o ich działaniu pewnie nie raz opowiadała Ci mama, czy babcia. Kiedy już nieco usystematyzujesz swoją wiedzę nic nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczęła eksperymentować w domowym laboratorium – czyli na kuchennym blacie lub w łazience.

Domowe kosmetyki naturalne to same korzyści!

Jeśli wciąż nie do końca przekonują Cię kosmetyki naturalne własnoręcznego wyrobu, to wiedz, że pomimo oczywistych wad (ach ta krótkotrwałość!) mają one ogromną ilość zalet! Domowe kosmetyki naturalne to preparaty idealne dla alergików – jeśli wiesz co Cię uczula, na pewno nie zastosujesz tego do produkcji kremu, czy toniku. Uwolnisz się także od chemicznych substancji, które przez skórę wnikają w głąb organizmu i w dłuższej perspektywie czasowej mogą powodować różne nieprzyjemne skutki uboczne. Co ważne – za kosmetyki naturalne zrobione w domu nie zapłacisz więcej niż kilkanaście złotych – to duży plus, biorąc pod uwagę ceny biokosmetyków dostępnych w sprzedaży detalicznej.  Wciąż masz wątpliwości? A może odstrasza Cię czasochłonność takiego sposobu pielęgnacji?

kosmetyki naturalne z morza martwegoKosmetyki naturalne Dr Nona

Zawsze możesz pozostać przy gotowych już, dostępnych w sprzedaży preparatach pielęgnacyjnych. Pamiętaj jednak, aby kupować wyłącznie produkty zaufanych producentów – np. firmy Dr Nona. Jej kosmetyki naturalne stworzone na bazie substancji pochodzących z Morza Martwego od kilkudziesięciu lat cieszą się niesłabnącą popularnością i renomą na rynku dermo kosmetyków. Posiadają szereg certyfikatów, tworzone są wg surowych  norm i wytycznych UE. To najwyższa jakość i klinicznie potwierdzone działanie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha *