Dłonie i paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Aby ładnie wyglądały muszą być ładnie obcięte, spiłowane i co najważniejsze czyste i nawilżone. Zachęcam do skorzystania z naturalnych metod  Co najlepiej działa na paznokcie?

Po pierwsze, z naturalnych odżywek najlepsza jest oliwa z oliwek. Wystarczy ją tylko lekko podgrzać i moczyć w niej dłonie. Płytki staną się wtedy mocniejsze. Maczanie paznokci w podgrzanym oliwie z oliwek z kilkoma kroplami cytryny rozjaśnia i zmiękcz skórki wokół paznokci.

Po drugie, można też wcierać w płytki paznokci siemię lniane. Zabieg taki zdecydowanie wzmacnia i odżywia kruche i połamane paznokcie. Użyj łyżeczki siemia lnianego i taką ilość zalej szklanką zimnej wody

Po trzecie na zniszczone paznokcie świetnie działa skrzyp. Łatwo można w domu wykonać odżywkę do rozdwajających się paznokci. Pół szklanki oliwy i 2 łyżki skrzypu gotuj około godzinę w miseczce nad parą. Następnie wystudź i mocz dłonie

Po czwarte, bardzo tanią, a dająca widoczne efekty odżywką jest papka z ziemniaków. Przygotowanie jej jest banalnie proste: należy zmieszać 2 ziemniaki, 2 łyżki oliwy z oliwek i łyżkę mleka.

Na sam koniec zadbaj także o same dłonie. Raz w tygodniu zrób im peeling cukrowy (przykład takiego peelingu jest w drugim poście na blogu).

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha *