obgryzanie paznokciObgryzanie paznokci jest bardzo złym nałogiem, który niestety dotyka dosyć sporą część społeczeństwa. O ile u Panów nie zwraca się na to tak wielkiej uwagi to jednak obgryzione paznokcie u kobiety wyglądają tragicznie. Jako, że jest to odruch wyuczony lecz stosunkowo bezwarunkowy to ciężko jest z nim walczyć jednak i w tej kwestii niezbędną moc walki mają specjalne kosmetyki.

Istnieje szereg odżywek czy lakierów do paznokci, które właśnie mają zapobiegać obgryzaniu paznokci. Trzeba jednak przyznać, że nie należą one do najsmaczniejszych i najbardziej lubianych kiedy bierzemy nasze dłonie do ust.  Ich smak można określić jako gorzkawy lub kwaśny w zależności oczywiście od kosmetyku.

Skuteczność takich kosmetyków jest jednak bardzo wysoka ponieważ jak pokazują statystyki około dziewięćdziesięciu procent osób, które stosuje wcześniej wspomniane kosmetyki zdoła wyleczyć się z przykrego i brzydkiego nałogu.

Jeżeli więc chcecie walczyć ze swoim nałogiem to zainwestujcie w odpowiednie odżywki i lakiery a już niedługo stanie się on jedynie przykrym wspomnieniem. Nie należy także zapominać o stosowaniu kremu do rąk i paznokci, dzięki któremu dłonie pozostaną miękkie i piękne.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha *