peeling-z-platkow-owsianych_mediumPrzed nami koniec sezonu letniego, wszyscy wracamy z urlopów – szczęśliwi, uśmiechnięci ale również opaleni. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taka opalona skóra zwłaszcza po powrocie z urlopu wymaga szczególnej ochrony.

Musimy pamiętać przede wszystkim o różnego rodzaju peelingach, które sprawią, że nasza skóra poprzez opaleniznę nie będzie wyglądała na zmęczoną i suchą. Takie peelingi należy wykonywać średnio co trzy, cztery dni aby zachować świeżość skóry.

Możemy skorzystać z gotowych peelingów, które znajdziemy na półkach sklepowych jednak w tym przypadku trzeba pamiętać, że nie można wybierać kosmetyków, których używa się tylko i wyłącznie do oczyszczania skóry – mogą one podrażnić opaloną skórę i sprawić, że nabierze ona lekko zaczerwienionego koloru. W takim wypadku wybierajmy peelingi do skóry wrażliwej z odżywczymi minerałami.

Możemy również skorzystać z naturalnych metod, które zawsze działają. Jeżeli kolor naszej skóry jest dosyć intensywny to zróbmy peeling z kawy mielonej. Nie tylko doskonale odświeży on skórę ale dodatkowo zachowa koloryt na dłuższy czas.

Peeling z cukru również może być dobrym rozwiązaniem ale tylko w momencie kiedy nasza skóra nie ma tendencji do przetłuszczania się.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha *