Podczas pielęgnacji paznokci często nasuwa się jedno pytanie: czy lepiej usuwać skórki, czy też nie. Wszystko tak naprawdę zależy od dwóch kwestii. Pierwszą z nich jest to, jak bardzo zarastają one nasze paznokcie. Drugą, bardzo istotną, czy już zaczęłyśmy je kiedyś usuwać. Niestety, jeśli już raz zaczęło się usuwać skórki, trzeba liczyć się z tym, że będzie to proces długotrwały, a właściwie – niekończący się. Im bardziej dokładnie i im częściej pozbywa się ich z palca, tym szybciej rosną i są mocniejsze. W związku z tym jeśli jakaś kobieta zaczęła je usuwać, wtedy jeśli przestanie to robić, może za jakiś czas wyglądać już mało elegancko. Jeśli nie zaczęła, zawsze może przemyśleć decyzję i zastanowić się, czy aby na pewno chce jeszcze i przy tym spędzać cenny czas.

W jaki sposób najlepiej usuwać skórki? Najgorszą metodą jest usuwanie ich cążkami. Jest to jednak również najbardziej popularny sposób. Innym, o wiele bardziej przyjemnym, ale też i skutkującym na dłuższą metę, jest usuwanie bardzo namoczonych i rozmiękczonych skórek. Można kupić w każdej dobrej drogerii preparaty, które rozmiękczają naskórek. Po umyciu się i zastosowaniu ich, wystarczy przetrzeć paznokcie szmatką, a skóra odchodzi sama.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− cztery = 5

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>