Masaż z wykorzystaniem ciepłych kamieni znany był już od dawnych czasów…

Masaż z wykorzystaniem gorących kamieni wprowadza w błogi stan. To fajny sposób na odprężenie. Likwiduje skutki stresu i przynosi niemal natychmiastowe odprężenie. Taki rodzaj masażu to działanie terapeutycznego działania ciepła uwalnianego z dużych bazaltowych kamieni.

Masaż ten wykonuje się za pomocą dużych, płaskich kamieni o owalnym kształcie. Większe kładzione są na plecach, natomiast te mniejsze na stopach. Ułożenie nie jest jednak przypadkowe. Ustawiane są one w specjalnych miejscach na ciele, tzw. czakrach. Czakry odpowiadają za właściwy przebieg energii w ciele. Ważne jest, aby nie dochodziło do blokowania energii i aby przepływała ona zgodnie z organizmem. Ich zablokowanie może doprowadzić do powstania problemów zdrowotnych.

Co jest jeszcze ważne? Kamienie służące do masażu nie mogą być byle jakie, nie są to zwykłe kamyki, leżące na podwórku. Muszą być kamyki wykonane z bazaltu pochodzenia wulkanicznego. Są one płaskie, mają gładką powierzchnie i świetne właściwości trzymania ciepła.

Jak wygląda sam masaż? Najpierw kamyki są podgrzewane w specjalnych naczyniach. Następnie kładzione na gołe ciało. Przesuwanie ich po ciele i przyciskanie jest niezwykle odprężające i relaksujące.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *