czas na nawilżanieLatem nasza skóra narażona jest na bardzo szkodliwe działania promieni słonecznych. Co prawda poprawiają one koloryt skóry ale również ją wysuszają co w przyszłości może powodować zmarszczki i sprawiać, że będziemy wyglądać starzej niż na swój wiek.

Dlatego właśnie latem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki nawilżające, które powinny znaleźć się w każdej kosmetyczce niezależnie od wieku i rodzaju naszej skóry. Kwestią dyskusyjną jest jedynie dobór kosmetyków mniej lub bardziej nawilżających ponieważ to akurat stanowi ogromną różnicę.

Osoby, które posiadają z natury cerę suchą powinny zainwestować w kosmetyki zdecydowanie nawilżające – z racji tego, że ich skóra jest narażona na wysuszona na codzień niezależnie od pory roku, tym bardziej latem powinny o nią dbać.

Osoby z cerą mieszaną i tłustą niekoniecznie powinny stosować kosmetyki, które dosyć mocno nawilżają skórę z racji tego, że może to spowodować zatkanie porów i produkcję zaskórników, z którymi trzeba będzie walczyć innymi kosmetykami antybakteryjnymi.

Jeżeli nie mamy pojęcia jaki krem powinniśmy wybrać to dobrym rozwiązaniem będzie na pewno rozmowa z ekspedientką w drogerii czy innym sklepie kosmetycznym, która doradzi nam jaki krem będzie najodpowiedniejszy dla naszej skóry.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× 2 = osiemnaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>