czas na nawilżanieLatem nasza skóra narażona jest na bardzo szkodliwe działania promieni słonecznych. Co prawda poprawiają one koloryt skóry ale również ją wysuszają co w przyszłości może powodować zmarszczki i sprawiać, że będziemy wyglądać starzej niż na swój wiek.

Dlatego właśnie latem powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki nawilżające, które powinny znaleźć się w każdej kosmetyczce niezależnie od wieku i rodzaju naszej skóry. Kwestią dyskusyjną jest jedynie dobór kosmetyków mniej lub bardziej nawilżających ponieważ to akurat stanowi ogromną różnicę.

Osoby, które posiadają z natury cerę suchą powinny zainwestować w kosmetyki zdecydowanie nawilżające – z racji tego, że ich skóra jest narażona na wysuszona na codzień niezależnie od pory roku, tym bardziej latem powinny o nią dbać.

Osoby z cerą mieszaną i tłustą niekoniecznie powinny stosować kosmetyki, które dosyć mocno nawilżają skórę z racji tego, że może to spowodować zatkanie porów i produkcję zaskórników, z którymi trzeba będzie walczyć innymi kosmetykami antybakteryjnymi.

Jeżeli nie mamy pojęcia jaki krem powinniśmy wybrać to dobrym rozwiązaniem będzie na pewno rozmowa z ekspedientką w drogerii czy innym sklepie kosmetycznym, która doradzi nam jaki krem będzie najodpowiedniejszy dla naszej skóry.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Captcha *