sensitive-skin-with-redness

Po chwilowej nieobecności wracamy do Was naładowani pozytywną energią i masą świetnych pomysłów na naturalną pielęgnację urody i zdrowia! W tym tygodniu przygotowaliśmy informacje, które na pewno zaciekawią osoby zmagające się z cerą naczynkową – temat na czasie, bo kiedy słupki termometrów drastycznie spadają w dół taki rodzaj cery potrzebuje specjalnej pielęgnacji! Zajrzyjcie do dalszej części wpisu i skorzystajcie ze sprawdzonych i efektywnych sposobów na pielęgnację cery naczynkowej zimą.

Wiele kobiet zmaga się z problemem cery naczynkowej. Ów kłopot nasila się zimą, kiedy to nasza skóra narażona jest na wiele nieprzyjaznych dla niej czynników, takich jak mróz, wiatr czy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach. Każdy z nich dodatkowo podrażnia i tak już osłabioną skórę, a jej główne problemy: rozszerzone naczynka (tzw. pajączki)  w okolicach nosa, brody i policzków stają się jeszcze bardziej widoczne budząc nasze niezadowolenie i dyskomfort.

Jakie problemy wiążą się z cera naczynkową

winterskinCera naczynkowa zyskała wątpliwą sławę, za sprawą swojej wyjątkowej wrażliwości – wystarczy niewielkie podrażnienie, a natychmiast reaguje zaczerwienieniem – posiadaczkom takiego typu cery nieobce są zatem plamy na policzkach i nosie, uczucie ściągnięcia, pieczenia, łuszczący się naskórek. Problemy nasilają się zimą – kiedy słupki temperatur na zewnątrz spadają, a w pomieszczeniach rosną, kiedy powietrze jest suche i zimne, a twarz każdego dnia smagana jest lodowatymi podmuchami wiatru. Wszystko to sprawia, że zwłaszcza zimą cera naczynkowa zasługuje na specjalne traktowanie.

Wskazówki pielegnacyjne

Podstawą pielęgnacji cery naczynkowej są właściwie dobrane kosmetyki – w swoim składzie powinny mieć substancje aktywne do których zalicza się między innymi  witamina B3 i K, rutyna, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z oczaru wirginijskiego, wyciągi z cytrusów, miłorzębu japońskiego, czy arniki górskiej. Każdy z nich działa uszczelniająco na będące naszą zmorą drobne naczynka włosowate, wzmacnia ich delikatne ścianki dzięki czemu mają one mniejszą skłonność do pękania – a my możemy uniknąć nieestetycznych czerwonych plam. Dobrze aby formuły kosmetyków były wzbogacone o substancje kojące i łagodzące, tj. panthenol i alantoina.

winter-womanJednocześnie należy pamiętać, że wiele kosmetyków dostępnych na rynku ma w swoim składzie alkohol. Przy cerze z problemami naczynkowymi powinniśmy zdecydowanie wyeliminować tego typu specyfiki, ponieważ podrażnią naszą delikatną skórę oraz wysuszą ją. W takim wypadku poleca się przede wszystkim kosmetyki naturalne. Pomogą one zadbać o cerę, ochronią ją przed czynnikami atmosferycznymi, załagodzą podrażnienia, ukoją i zadziałają stymulująco na procesy naprawcze skóry, a jednocześnie nie podrażnią jej. Należy też pamiętać, że kosmetyki naturalne nie zawierają w sobie zbędnych składników, takich jak barwniki,  czy chemiczne aromaty, które mogą dodatkowo podrażniać skórę – mają za to szereg dodatkowych, dobroczynnych składników – jak na przykład olejki eteryczne, wyciągi z alg morskich, witaminy i flawonoidy oraz wiele innych. Do pielęgnacji cery naczynkowej polecamy naturalne kosmetyki Dr Nona – wśród których na szczególną uwagę zasługuje delikatne mleczko oczyszczające do twarzy, aktywny balsam pod oczy, bogaty krem na noc, czy oczyszczająco-pielęgnująca iłowa maseczka.

Systematycznie stosowane kosmetyki naturalne mogą dać spektakularne efekty. Ważne, aby pamiętać, że nie pojawią się one od razu. Pierwsze efekty kuracji można będzie zauważyć po dwóch, trzech miesiącach.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha *