szorstka skóraProblem szorstkiej skóry zazwyczaj pojawia się w okresie jesiennym i wiosennym, kiedy to następuje zmiana z okresu zimowego na letni i odwrotnie. A także w przypadku występowania skrajnie niskich i skrajnie wysokich temperatur. Generalnie warunki atmosferyczne nie zawsze sprzyjają kondycji naszej skóry. Należy pamiętać, żeby w tych okresach zadbać o szczególną pielęgnację oraz stosować odpowiednie kosmetyki nawilżające. 

Niewątpliwie, niejedna z Pań borykała się z problemem szorstkiej skóry. Najczęściej dotyczy to naszych łokci i pięt, ale również kolan, ramion, czy brzucha. Powodem często jest przesuszenie skóry, ale zdarza się także, że szorstkość wynika z choroby lub alergii. W takim wypadku należy udać się do specjalisty, który zaproponuje odpowiednie leczenie.

Jednak kiedy szorstkość jest rezultatem naszego zaniedbania powinnyśmy pomyśleć o zmianie swoich nawyków. Istnieją domowe sposoby na dogłębne nawilżenie skóry. Warto zapoznać się także z profesjonalnymi kosmetykami, dzięki którym skóra będzie gładka przez cały rok!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha *