kosmeceutyki

O preparatach kryjących się pod szyldem „kosmetyki naturalne” słyszał już praktycznie każdy. To produkty, o których mówi się wyłącznie w superlatywach – i nie ma w tym ani krztyny przesady! Dzięki naturalnym, przyjaznym naszej skórze recepturom są one wspaniałą alternatywą dla stosowanych dotychczas konwencjonalnych kosmetyków syntetycznych.

Kosmetyki naturalne są odpowiedzią na potrzeby skóry wrażliwej, atopowej – skłonnej do podrażnień i alergii. Zostały opracowane z myślą o osobach, dla których kosmetyki chemiczne są nie wskazane, jednak szybko podbiły serca pozostałej części społeczeństwa. Nic dziwnego – około 98% ich składników pochodzi z ekologicznie czystych upraw i rejonów kuli ziemskiej (np. Kosmetyki naturalne firmy Dr Nona produkowane są wyłącznie na bazie surowców znad Morza Martwego), w przeważającej części są to preparaty ziołowe i mineralne, nie ma w nich miejsca na podrażniające skórę SLS, parabeny, PEGi, czy chemiczne aromaty i barwniki. Raczej unika się składników pochodzenia zwierzęcego oraz testowania ich na zwierzętach. Warto wiedzieć, ze kosmetyki naturalne chronią nie tylko ich użytkowników, ale również środowisko naturalne – proces ich produkcji opiera się na jak najmniej inwazyjnych metodach, według dopracowanych technik i receptur, starannie kontrolując zgodność z najwyższymi standardami i normami.

Wszystkie produkty pretendujące do miana kosmetyki naturalne są bardzo wnikliwie badane, poddawane szeregom testów, w tym również dermatologicznych. Koniec końców, mają one sporo atestów, certyfikatów i dyplomów potwierdzających pozytywne przejście wszystkich prób. Dzięki temu wiadomo, że będą właściwym wyborem dla wrażliwców, alergików, niemowląt oraz wszystkich, którzy stawiają na naturalną, delikatną pielęgnację urody i zdrowia. Tak, tak – zdrowia, np. preparaty Dr Nona mają nie tylko zastosowanie kosmetyczne, ale również prozdrowotne – przykładowo Dynamiczny Krem Nawilżający nie tylko usunie zmarszczki i inne niedoskonałości naszej cery, ale nałożony w odpowiednich miejscach wspomoże w walce z migreną i zharmonizuje działanie układu nerwowego. Ponadto tak jak wszystkie kosmetyki naturalne, produkty Dr Nona działają na skórę w sposób nieinwazyjny – nie zakłócają jej naturalnych funkcji, a wspierają je; ich składniki zostały dobrane tak, aby odżywiać, nawilżać i regenerować skórę, nie ingerując zanadto w jej naturalny, dobowy cykl przemian metabolicznych. Co ważne – nie niszczą one zewnętrznej, ochronnej warstwy naskórka oraz umożliwiają swobodna wymianę gazowo-tlenową.

Cera, którą pielęgnują kosmetyki naturalne jest promienna, odżywiona i pełna życia. Samoistnie reguluje poziom produkcji sebum, dąży do samo regeneracji i opóźnienia procesów starzenia, a uzyskane za ich pomocą efekty są trwałe  – tego nie zapewni żaden kosmetyk syntetyczny! Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji przetestować żadnego produktu z półki kosmetyki naturalne – koniecznie spróbujcie! Choć metamorfoza Waszej skóry nie będzie natychmiastowa, to z każdym dniem będziecie obserwować jej poprawę, a efekt końcowy mocno Was zadziwi! Polecamy!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha *